ترک اعتیاد

ترک اعتیاد و جامعه پذیری

گروه خیریه انسانم آرزوست با راه‌اندازی نظام ارجاع ترک اعتیاد و معرفی افراد بیمار به مراکز ترک اعتیاد و تامین هزینه های درمانی آنان زمینه بهبود و درمان این بیماران را فراهم میکند اما باستحضار می رساند معضلات جامعه ی بهبود یافتگان اعتیاد که اغلب به بازگشت و عود بیماری اعتیاد منجر می شود، عبارت است از؛ مسکن، اشتغال، امنیت اجتماعی و معاشرت با دوستان گذشته. موثرترین راهکار پیشنهادی برای رفع مشکلات فوق، ایجاد خانه راهی است که خانه ی امن و مناسبی جهت سکونت افراد تازه بهبود یافته است.  زیرا غالب این افراد به دلیل مدت کمی که از بهبودیشان گذشته، بر اثر بی اعتمادی جامعه و خانواده پذیرش آنها ممکن است زمانبر بوده و  در معرض بازگشت به اعتیاد باشند.

افراد در خانه راهی، علاوه بر اینکه در جمع بهبود یافتگان معاشرت می کنند می توانند مشغول به کار مناسب شده و علاوه بر اعتماد سازی در جامعه پیرامونی خود، به خانواده بازگردند و با رعایت برنامه های راهبردی بهبودیافتگان، زندگی عادی خود را ادامه داده و فرد مفیدی در جامعه شوند.

به همین منظور گروه انسانم آرزوست یک باب خانه رهایی در محله هرندی بازگشایی نموده که در آن معتادان بهبود یافته ای را که از ابتدای مسیر درمان با آنها همراه بوده و همچنین افراد بهبود یافته معرفی شده توسط معتمدین محلی را در آن اسکان داده است.

  • در اجرای پروژه حانه راهی تا کنون به ۹۰ نفر آسیب دیده اعتیاد، با همکاری مرکز امید و سلامت، تونل خدمات ارائه شده است.

جهت کمک به فعالیت های خانه راهی از لینک زیر اقدام کنید:


خانه راهی


 

 

  • راه‌اندازی دو مرکز بهاران (درمان، صیانت و مهارت آموزی اعتیاد)با همکاری شهرداری تهران و مرکز کاهش آسیب رویش با ظرفیت ۱۸۰ نفر

مرکز درمان صیانت و مهارت آموزی بهاران


جهت کمک به مجموعه بهاران به پرونده زیر مراجعه کنید:

مجموعه بهاران

 

 

آخرین پرونده های تمام شده ترک اعتیاد
پرونده جاری ترک اعتیاد

کمک به مجموعه صیانت، درمان و مهارت آموزی بهاران